İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zippo Pirinç Çakmak

Yılbaşına belki hala bir kaç ay var ama bazılarımızı hediye seçme telaşı sarmış olabilir. Hele ki hediye seçme konusunda biraz başarısızsanız işiniz bir hayli zor oluyor demektir. İnternetteki sanal mağazalarda saatler harcamak bir yana çıkıp dükkan dükkan gezmenin yorgunluğu bir yana. Zor beğenen ve acaba karşımdaki kişi aldığım hediyeyi beğenir mi beğenmez mi diye düşünen biriyseniz hediye seçmek tam bir kabusa dönüşebilir. Zippo pirinç çakmak ile sizi bu kabustan kurtarıyor. Çünkü memnuniyet ve fiyat-performans katsayısının bu kadar yüksek olduğu bir ürün kendi alanında yok. Zippo pirinç çakmak sahibi olan her kişi hem görsel açıdan hem de kullanım rahatlığı açısından müthiş bir keyif alıyor. Hem şıklığın hem de dayanıklılığın aynı potada eritilip tüketiciye sunulduğu bir çakmak olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede uzun yıllar kullanan kişinin tarzını tamamlamaya yardımcı olan bir aksesuar olmasının yanı sıra çocuklarına bırakabileceği bir miras niteliği de taşıyor.

Neden Zippo?

Üretilmeye başladığı günden bu yana bütün dünya çapında 500 milyondan fazla tüketiciye ulaşarak alanında kırılması güç bir rekora imza atan zippo çakmak hakkında yapılan neredeyse hiç olumsuz yorum olmaması sebebiyle de sahiplerinin ne kadar doğru bir tercih yaptıklarını ispat eder nitelikte bir görüntü çiziyor. Dünya üzerinde hem estetik açıdan üstün özellikli hem de sağlam olan ürün sayısı oldukça azaldı. Firmalar genellikle yalnızca bir özellik üzerinde durarak ar ge çalışmalarını yürütüyor. Bir ürün güzelse sağlam olmuyor, sağlamsa güzel olmuyor. Fakat bu duruma bir antitez olarak faaliyet gösteren zippo firması, dillere destan görüntüsü ve karizmatik duruşunun yanına ömür boyu garanti kapsamında piyasaya sürülmesi ile de sağlamlığını kanıtlıyor. İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana bozulmadan varlığını sürdüren örnekleri ile bu durumu da somut kanıtlarla ispat etmiş oluyor.

Zippo Adı Nereden Geliyor?

Zippo çakmak adını dilimizde fermuar anlamına gelen zipper kelimesinden almaktadır. Zipponun mucidi olan George G. Blaisnelle söylenişi kulağa hoş geldiği için zipper kelimesinden zippo’yu marka adı olarak belirlemiştir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Hemen Satın Al